Ղեկավարվելով «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 33-րդ հոդվածի 1-ին մասի 3-րդ կետի դրույթներով․ 1. Եղեգնաձոր համայնքի ավագանու 2025 թվականի փետրվարի 21-ի՝ «Անհատույց օգտագործման իրավունքով տարածք տրամադրելու մասին» թիվ 18-Ա որոշման հիմնական մասի 1-ին և 2-րդ կետերը շարադրել ստորև բերված նոր խմբագրությամբ՝
«1․ Եղեգնաձոր համայնքի սեփականություն հանդիսացող, քաղաք Եղեգնաձոր Գլաձորյան փողոց 2/9/1 (անշարժ գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման վկայական N 17022025-10-0007), քաղաք Եղեգնաձոր Գլաձորյան փողոց 2/9/2 (անշարժ գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման վկայական N 07062021-10-0009) և քաղաք Եղեգնաձոր Գլաձորյան փողոց 2/9/3 (անշարժ գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման վկայական N 07062021-10-0013) հողամաս հասցեներում գտնվող անշարժ գույքերը (խաղահրապարակ)՝ վերակառուցելու և պահպանելու նպատակով, 10 (տասը) տարի ժամկետով, անհատույց օգտագործման իրավունքով օգտագործման տրամադրել «Եղեգ» բնապահպանա-սոցիալական հասարակական կազմակերպությանը։
2․ Առաջարկել համայնքի ղեկավարին՝ «Եղեգ» բնապահպանա-սոցիալական հասարակական կազմակերպության հետ կնքել անշարժ գույքի անհատույց օգտագործման պայմանագրեր՝ պարտավորեցնելով տարածքի բարեկարգումն ու խաղահրապարակի կառուցումն իրականացնել պայմանագրերը կնքելուց հետո 1 (մեկ) տարվա ընթացքում։»։