Համայնքի ՆՈՒՀ-երի ներկայացուցիչների փոխադարձ այցելությունը Մալիշկայի թիվ 1 մանկապարտեզ
Շարունակվում են համայնքի նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների մասնագետների փոխադարձ այցելությունները: Այս անգամ ուսումնական գործընթացը դիտարկվել է Մալիշկայի թիվ 1 մանկապարտեզում: ՆՈՒՀ-երի ներկայացուցիչները դիտարկել են երեխաների զարգացմանը նպաստող միջավայրը և այցն ամփոփել համատեղ քննարկմամբ:
Գարնանային հեղեղումների վերաբերյալ
Հարգելի՛ բնակիչներ Գարնանային տեղումներով պայմանավորված մարզի գետերի ջրերի ելքերի մեծացման հետևանքով հնարավոր սելավներից և ջրածածկումներից խուսափելու, սելավավտանգ և հեղեղավտանգ ռիսկի նվազեցման, ինչպես նաև կանխարգելիչ միջոցառումներ իրականացնելու նպատակով առաջարկվում է իրականացնել հետևյալ միջոցառումները՝ - Ամենօրյա ռեժիմով հետևել ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի եղանակի տեսությանը և գետերի ջրային ռեժիմի կանխատեսումներին:
- Վտանգի, ինչպես նաև հեղեղների և սելավների առկայության դեպքում տեղեկացնել ՀՀ ՆԳՆ ՓԾ Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն՝ 911 հեռախոսահամարին:
«LEASING EXPO 2025» ցուցահանդեսի վերաբերյալ
Տեղեկացնում ենք, որ «LEASING EXPO 2025»-ն արդեն երկրորդ անգամ մեկ հարկի տակ կհավաքի խոշոր կազմակերպությունների և 100-ից ավել բրենդների, որոնք առաջարկում են տարատեսակ սարքավորումներ: Ցուցահանդեսի պաշտոնական բացումը տեղի կունենա ապրիլի 18-ին, ժամը՝ 12:00-ին Մերիդիան էքսպո կենտրոնում: Մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ: